Bez energii elektrycznej trudno dziś wyobrazić sobie życie.

Coraz więcej i więcej w naszym otoczeniu pojawia się urządzeń wykorzystujących do działania prąd. Coraz więcej sprzętów i maszyn, któe kiedyś były wprawiane w ruch ręcznie, dziś są zelektryfikowane. Także do wykonywania wielu prac kiedyś ludzie wykorzystywali siłę własnych mięśni, a dziś coraz częściej w ruch wpędza je energia elektryczna.
Sieć energetyczna jest stale rozbudowywana i dociera już w coraz więcej miejsc, ale wciąż sporo jest takich terenów, gdzie dostępu do prądu nie ma. Na szczęście mamy do dyspozycji tak przydatne urządzenie jak agregat prądotwórczy. Dzięki temu, można użyć urządzeń elektrycznych również tam, gdzie nie uświadczy się gniazdka elektrycznego. Agregaty zasilane są rozmaitymi rodzajami paliwa. Może to być ropa (najpowszechniejszy typ agregatów prądotwórczych), benzyna, gaz, a nawet drewno.
Agregaty prądotwórcze wykorzystuje się do zasilania rozmaitych urządzeń wykorzystywanych w terenie, gdzie nie ma sieci elektrycznej. Do częstych widoków należą agregaty na budowach. Tam wówczas często sieć nie jest jeszcze doprowadzona. Agregaty stosują często leśnicy do prac leśnych czy rolnicy do prac polowych. Stosowane są także na cmentarzach przy stawianiu nagrobków. Bardzo często agregaty prądotwórcze wykorzystuje się do zasilania imprez plenerowych, jak koncerty, festiwale, zloty, msze święte i inne. Imprezy takie, o dużej liczbie uczestników, odbywają się często na dużych terenach poza miastem, gdzie nie ma dostępu do sieci i z racji braku opłacalności nie jest ona tam doprowadzana. Agregaty prądotwórcze są też stosowane przez różnego rodzaju ekipy remontowe, które muszą wykonać prace w terenie, w szczególności gdy są one wykonywane po zapadnięciu zmroku.
Na rynku dostępne są też niewielkie agregaty prądotwórcze, które zakupić może każdy i wykorzystać w dowolnym celu, np. do użytku na działce pod miastem czy podczas pobytu na kempingu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie ułatwiające pobyt w takich miejscach.

Źródło: Agregaty Finco

Zdjęcia naszego reportera

dom

budownictwo

remonty