W naszej ofercie można znaleźć najwyższej jakości i najlepszych producentów kosze oraz materace gabionowe.

Co to takiego materac gabionowy? Jakie są jego funkcje?
Materace gabionowe to prostopadłościenne kosze, których wielkość zależna jest od wykonywanego projektu budowlanego. Wykonane są z  siatki heksagonalnej z oczkami sześciokątnymi z drutów łączonych za pomocą skręcania. Wykonuje się je z drutów grubocynkowanych lub z drutów powleczonych allucynkiem. Niektóre materace gabionowe, w celu ochrony przed rdzewieniem bywają dodatkowo powlekane tworzywem PCV.
Materace gabionowe są pokryte kamieniem lub innego rodzaju kruszywem. Materace gabionowe mają równe zastosowania, stosuje się je między innymi do:
1. budowy ciężkich ścian oporowych, barier izolacyjnych oraz akustycznych;2.wzmacniania tam na rzekach, w kanałach, na stromych zboczach,3.w celu ochrony podstaw w trakcji elektrycznej oraz filarów na budowie,4. do ochrony zbiorników wodnych, skarp oraz koryt rzek,5. wzmocnienie dróg,6. tworzenia elementów nadbrzeży.
Materace gabionowe mają bardzo wiele zalet, Należą do nich na przykład:
1. prosty montaż,2. są przepuszczalne,3.są sprężyste i elastyczne.4.odporne na naprężenia,5.odporne na uszkodzenia i rdzewienie, promieniowanie UV oraz ogień,6. są długotrwałe, odporne na zniszczenia i czas.7. mają estetyczny wygląd, ładnie wtapiają się w krajobraz, np. na stromych zboczach gór,8. ze względu na podwójny splot są bardzo trudne do ukradzenia,9. pochłaniają hałas, są przydatne np. jako ochrona dźwiękoszczelna wzdłuż autostrad,10. nie są szkodliwe dla środowiska naturalnego.
Wysokość materacy nie przekracza 30 cm. Drut używany do produkcji materaców gabionowych ma średnicę od 2,0 mm do 4,0 mm. Poza tym, materace gabionowe są nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne dla środowiska oraz tanie. Materace gabionowe wykorzystuje się głównie w inżynierii wodnej i hydrotechnice. Materace mogą być szybko montowane, wypełniane oraz usuwane, bez konieczności używania specjalistycznych maszyn.
Autor: Robert www.uhrs.pl

Zdjęcia naszego reportera

dom

remonty

budowa domu