Czy wiesz, że we współczesnej architekturze naprawdę można spodziewać się wszystkiego? Dzięki dużej dostępności różnorodnych technik i materiałów, nie ma rzeczy niemożliwych do wykonania.

Potwierdzi to każde dobre, doświadczone biuro architektoniczne. Coraz częściej ten motyw wykorzystują przedsiębiorcy, którzy doskonale wiedzą, że dzięki ładnym, widowiskowym budynkom, można zaskarbić sobie sympatię klientów... Wszak siedziby firm są rodzajem wizytówki marketingowej. Zastanawiając się jakie projekty biurowców sprawdzają się najlepiej, trzeba zwrócić uwagę na dwa elementy. Po pierwsze, funkcjonalność. W dzisiejszych czasach funkcjonalność biurowca wiąże się w zasadzie z wysokim komfortem. Chodzi o takie udogodnienia jak szybkie, przestronne windy, klimatyzacja, taras, duże, przeszklone ściany, które pozwalają oszczędzić na wydatkach energetycznych (wpada przez nie dużo światła).

Budynek bezwzględnie musi też spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Na szczęście każdy architekt pamięta o tym bez upomnień! Kolejną kwestią jest właśnie estetyka. Wspomniane już wcześniej szkło jest nie tylko elementem funkcjonalnym, ale też estetycznym. Biurowce bardzo często kojarzone są właśnie z takimi szklanymi wieżami sięgającymi nieba, przez co osoby przechodzące na ulicy obok mają wrażenie stykania się z pewnego rodzaju nowoczesnym Olimpem. Na jaki kształt budynku warto się zdecydować? To zależy. Klasyczne formy są sprawdzone i zawsze wywołują dobre efekty. Bardziej oryginalne kształty natomiast silniej przykuwają wzrok, mogą też lepiej reklamować znajdujące się w budowli firmy. Z drugiej strony, wiążą się z pewnego rodzaju ryzykiem innowacji. Czy biurowiec w kształcie ślimaka przyjmie się, czy może zostanie uznany za ekstrawagancję? Warto sprawdzić co myśli o tym doświadczony architekt.
Sprawdź szczegóły na stronie WWW

Zdjęcia naszego reportera

biuro

architekt

projekt

dom

wnętrze

budowa